dobrodošli pri nas …

SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK

V Vrtcu Vrhovci smo 18. 11. 2022 obeležili dan Slovenskega tradicionalnega zajtrka. Preko različnih aktivnosti smo želeli, da otroci spoznavajo različno prehrano, pridobivajo navade zdravega in raznolikega prehranjevanja. Obenem so spoznavali kravo in njen pomen. Spoznali so kje živi, kaj je in kaj nam daje. Pozabili nismo tudi na življenje čebelic in njihov pomen.

Vsaka skupina je pripravila svoj program aktivnosti na ta dan. Tako so se otroci igrali čebelji spomin, se igrali gibalno igo Čebele in prijatelji, gledali slike o čebelah in se pogovarjali o njihovem življenju in delu. Nekateri so gledali knjige in brali pravljice. Iz slik iz časopisov so izdelali plakat z izdelki iz mleka, najstarejša skupina otrok pa je odšla na izlet z vlakom v Višnjo goro, kjer so si ogledali Hišo Kranjske čebelice.

Otroci iz skupine hobotnice iz enote Rožnik pa so se preizkusili tudi v petju. Ob spremljavi kitare so zapeli pesem Čebelar, od Lojzeta Slaka. 

Accessibility